۱۴۰۲ پنج شنبه ۱۳ مهر
RISE Worldwide 2020 وابسته به DAAD

در ده سال اخير بيش از 2000 دانشجوي آلماني در قالب برنامه‌اي موسوم به RISE Worldwide به عنوان دستيار پژوهشي در خارج از كشور خود به فعاليت پرداخته‌اند. در اين برنامه گروهي تحقيقاتي، آزمايشگاه‌ها و دانشجويان دكتراي ساير كشورها مي‌توانند براي دعوت از دانشجويان با انگيزه و واجد شرايط از كشور آلمان اعلام آمادگي نمايند و دانشجويان آلماني نيز در پروژه‌هاي تحقيقاتي پيشنهادي و آزمايشگاه‌ها همكاري خواهند نمود. اين دانشجويان در رشته‌هاي زيست‌شناسي، شيمي، فيزيك، زمين‌شناسي، مهندسي و رشته‌هاي نزديك به آن داراي تجربيات و آموزش‌هاي آكادميك هستند و هزينه‌هاي زندگي و مسافرتي خود را از DAAD دريافت خواهند كرد.

از مزاياي برنامه‌هاي گروهي تحقيقاتي، چه به صورت شخصي و چه سازماني، دريافت همكاري در انجام پروژه هاي تحقيقاتي، تحكيم روابط با كشور آلمان، گسترش آشنايي فرهنگي و سيستم‌هاي آموزشي عالي و تحقيقاتي است. دانشجويان دوره دكتري به طور ويژه براي شركت در اين طرح تشويق مي شوند به اين دليل كه از اين طريق مي توانند در زمينه راهنمايي و رهبري دانشجويان جوان، تجربه و مهارت كسب نمايند. شركت در اين طرح فرصتي براي بنيان‌گذاري پيوندهاي آكادميك با دانشگاه‌ها در آلمان فراهم مي‌آورد همچنين موجب تقويت روابط پيشين مي‌گردد. اين طرح همچنين مي‌تواند الگوي خوبي در سيستم آموزش عالي باشد چرا كه دانشجويان آلماني با شركت در اين فرصت تابستاني علاوه بر انجام كار تحقيقاتي در زمينه كاري خود تجربيات علمي و كاربردي به دست مي‌آورند، همچنين شانس تقويت مهارت‌هاي فرهنگي و زباني خود را نيز ارتقا مي‌بخشند.

به همين منظور از گروه‌هاي تحقيقاتي در سراسر جهان كه مايل به ميزباني اين دانشجويان براي تابستان سال 2020 ميلادي هستند دعوت شده است كه پروژه‌ها و طرح‌هاي تحقيقاتي خود را در بازه زماني 10 شهريور تا 23 مهر 1398 (September 1- October 15, 2019) در سايتhttps://www.daad.de/rise/en/rise-worldwide/offer-an-internship/submit-an-internship-offer/ معرفي نمايند. ايميل rise-ww@daad.de براي پاسخگويي به سوالات در اين زمينه در نظر گرفته شده است.

اين پروژه‌ها در بازه زماني 10 آبان تا 24 آذر 1398 (November 1-December 15, 2019) به دانشجويان آلماني ارايه مي‌شود و آنها مي‌توانند تا سقف سه پروژه را انتخاب و در آنها شركت نمايند.

RISE Worldwide 2020 flyer

تاریخ به روزرسانی:
1398/06/04
تعداد بازدید:
2215
دانشگاه اصفهان
نشانی: اصفهان، میدان آزادی، خیابان هزار جریب، دانشگاه اصفهان، دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی
کدپستی:  7344181746
نشانی پست الکترونیک: int-office@ui.ac.ir
شماره تماس: 37932040-31-98+
Powered by DorsaPortal